המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

מכתב מפולארד לראש הממשלה לרגל יום הולדתו ה-49 / יהונתן פולארד

תרגום: אריק שיפמן

"… אם הפחד שלך מאלוקים ישווה לחצי מהפחד שלך מפני אוייבי ישראל אתה תמצא את כל האומץ והנחישות לעשות את מה שנכון ואת מה שצריך ללא היסוס. רק אחד שאין לו פחד מאלוקים ולא שום קשר להיסטוריה היהודית או לאמונה היהודית יוכל להתעלם בצורה כזו מהצו המוסרי שלנו- זהו בסיס אמונתנו וייסוד אומתנו!!!"
(מתוך המכתב)

תאריך: ט' באב תשס"ג
מאת: יהונתן פולארד
כלא בוטנר, צפון קרוליינה.
לכבוד: ראש הממשלה, מר אריאל שרון

היום הוא יום הולדתי ה-49 ואני רוצה בהזדמנות זו לשתף אותך בכמה תודות, ברכות ובקצת מחכמת החיים שרכשתי בעמל רב בין כתלי הכלא בשמונה עשרה השנים האחרונות.
ראשית אתחיל בתודות:
הדבר אולי יפתיע אותך אך אני אסיר תודה – לך!
הרשה לי להסביר מדוע ע"י מספר דוגמאות של פעולות למעני שאתה מנעת מאז הכנסך לתפקיד:

1. שמענו שבפגישה האחרונה שלך עם הנשיא בוש – סמוך מאד ליום ההולדת ה-49 שלי, אתה לא הזכרת אותי אפילו במילה, אותי- סוכן ישראלי שנמצא בסכנה ששחרורו הובטח לישראל ע"י נשיא ארה"ב עוד בהסכמי וואי להתחייבות זו של נשיא ארה"ב אתה היית עד בעצמך!

2.לפני הנסיעה שלך לוושינגטון חתמת על עצומה לנשיא בוש יחד עם עוד 111 מעמיתיך בכנסת. עצומה זו קוראת לשחרורי המיידי. אבל כשנסעת לוושינגטון את העצומה השארת בבית, בירושלים. כאשר סירבת להעביר את העצומה לנשיא בוש המסר לממשל האמריקני היה ברור ביותר חתימתך על העצומה הייתה משיקולים תדמיתיים בלבד ולא משום אינטרס אמיתי לראות אותי מחוץ לכלא.

3.לפגישה שלך עם הנשיא בוש לא שכחת לקחת את הרשימה של 440 המחבלים והרוצחים שלאחר מכן שחררת כמחווה לארה"ב. לא היה לך שום קושי לטפל בשחרורם של אותם מחבלים אבל בלוח הזמנים שלך לא היה מקום כדי לטפל במקרה שלי-יהודי שהזהיר את ישראל מהסכנה שבנשק להשמדה המונית שהיה בידי שכנותיה- מדינות ערב, נשק שיועד כנגד ישראל.

4. שמענו שאתה ממשיך לחסום את הגישה לבית הלבן בפני הרבי שלי הראשל"צ הרב מרדכי אליהו ולמנוע ממנו מלבקש אישית את שחרורי מהנשיא ג'ורג' וו. בוש.

5. שמענו שאתה מסרב לאשר לאנשי ציבור ישראליים שמבקרים בארה"ב להעלות את נושא שחרורי בדיונים שלהם בבית הלבן.

6.כמו כן שמענו שהבהרת חד משמעית לשרים בכירים בקבינט שאחד מהם ביקר לאחרונה אצלי וגם נאבק למען שחרורי שאתה לא תסבול את המאבק שלהם לטובתי. למרבה הצער אין להם שום ייסורי מצופן על זה שהם הזניחו את המאבק לטובתי כדי להבטיח את מקומם בקבינט שלך.

7. שמענו גם שנפגשת בשבוע שעבר עם ראש השדולה בכנסת למעני-ח"כ מיכאל איתן ועם חבר הכנסת אורי אריאל. גם להם הבהרת בצורה די ברורה שאתה לא מתכוון לעשות דבר למען שחרורי או כדי לעזור לי.

8.ב-3 לדצמבר 2002 אתה הבטחת להיפגש עם אשתי, העו"ד שלי והרב מרדכי אליהו בהזדמנות הראשונה שתהיה לך. לאחר כמה שיחות טלפון למשרד שלך כדי לתאם אתך פגישה נאמר לנו שאתה תחזור אלינו כשיהיה לך זמן. עברו מאז שמונה חודשים ועוד לא שמענו ממך שום תשובה…

9. הצלחת להמשיך ולחזק את הכישלון המביש של כיבוד המחויבות אלי כסוכן ישראלי שבוי.הדלפת שקרים מזיקים לתקשורת דרך אחד משרי הקבינט. הרי לא אני ולא אישתי קיבלנו אי פעם ולו סנט אחד מממשלת ישראל. אתה ממשיך למנוע את הסיעוד הרפואי, המוסרי החוקי והכלכלי שישראל התחייבה לו בבית המשפט העליון. אינך היחיד שנכשל במילוי חובתו לדרוש את שחרורי אך אתה אישית חיבלת וחתרת תחתיו בכל הזדמנות

10. אתה לא פחדת לא מאדם ולא מאלוהים כאשר אמרת לרחבעם זאבי ז"ל שהדרך היחידה בה אתה רוצה לראות אותי יוצא מהכלא היא בארון. אף פעם לא טרחת אפילו להכחיש את זה גם כאשר זה פורסם בהרחבה בתקשורת הישראלית. ללא בושה, ללא מבוכה ואפילו בלי שום ניסיון להכחיש. אריק, אריק, מהו הדבר שרובץ לך על המצפון שגורם לך לפחד ממני ולשנוא אותי כ"כ?

ולאחר כל זה הרשה לי להסביר את הבעת התודה שלי. אני מודה לך על כך שמעולם לא הבעת עניין במצבי או בשחרורי. על כך שלא כמו ראשי ממשלות קודמים לא טרחת למלא את חובתך ולהיראות מעוניין בשלומי בעוד שמתחת לפני השטח אינך עושה כלום למען מטרה זו. אני מעריך את זה שאינך מתבייש כלל בחוסר העניין שלך לגורלי. למרות שאתה מסכן בכך את התדמית הציבורית שלך משום שאחרי הכל אני סוכן ישראלי אמיתי שמגיע לו הרבה יותר מכך!!

אשתי, עורך הדין שלי, והרב שלי (הרב מרדכי אליהו) נפגשו אתך לפני שנתיים ואמרו לך שהם חוששים שאם לא תדאג במהירות להצלתי אני עלול למות בכלא. אתה לא הגבת, לא פעלת למעשה לא התייחסת כלל לכאבם. מאז היית די עקבי בנושא. למרות כל ההזדמנויות שהיו לך מאז להקל את מצבי פשוט לא עשית דבר.

תודה לך ראש הממשלה שרון על העקביות שלך. תודה לך על שהראית כ"כ בבירור שאתה מעדיף שאמות בכלא לפני שתצטרך לעשות משהו למעני. ואם נזכיר נקודה שמוזכרת רבות בתקשורת, אני תוהה אם הקשר העקיף שלך להפעלתי כמרגל הוא אכן זה שגרם להעכרת היחסים שלך עם האמריקאים והוא זה שגורם לך להתייחס בצורה כ"כ אומללה אלי-סוכן ישראלי. בכל אופן אני מודה לך על כך שאני כבר לא צריך לעשות שום דבר כדי לשכנע את הציבור בישראל שאתה אינך פועל מכוונות טובות. ואני כן לגמרי בתודתי אליך. הקרות שלך אלי יצרה בי כוח חדש ונחישות חדשה לשרוד למרות שאני כ"כ חולה וכ"כ תשוש. למרות כל זאת אפילו אם הדבר ידרוש את כל כוחותיי האחרונים- אני אשרוד! בעזרת האל אני אחיה כדי לראות אותך קוצר את הברכה שתביא לעם ישראל ולי.

לכן אדוני ראש הממשלה היום ביום הולדתי הארבעים ותשע בכלא אני מברך אותך שתזכה לחיות חיים ארוכים שתזכה לחיות ולראות אותי חוזר למרות כל התחזיות בעזרת ה' אני מבטיח לך שאז אברך אותך שוב אני אסתכל בעיניך ואלחץ את ידך אתה עוד תראה כל חייך יעברו מול עיניי – זהו רגע שאני מצפה לו. אבל עד אז מר ראש הממשלה אני רוצה לחלוק אתך את דבר הגדול ביותר שלמדתי בשמונה עשרה שנותיי כאן בכלא רובם בבדידות ובתנאים שלא יתוארו אדון שרון קרא היטב את מילותיי: אם הפחד שלך מאלוקים ישווה לחצי מהפחד שלך מפני אויבי ישראל אתה תמצא את כל האומץ והנחישות לעשות את מה שנכון ואת מה שצריך ללא היסוס. רק אחד שאין לו פחד מאלוקים ולא שום קשר להיסטוריה היהודית או לאמונה היהודית יוכל להתעלם בצורה כזו מהצו המוסרי שלנו- זהו בסיס אמונתנו וייסוד אומתנו!!!

כמה מקרים בזמן האחרון הוכיחו שיש לך יכולת נדירה להתעלם מכאבם של אנשינו בזמנים נוראים אלו. דע לך שהיכולת הזו לשאת את כאבם ולהתעלם מבכיים היא בסך הכל הרחבה של היכולת להתעלם מכאבו של סוכן אחד. אחרי הכל חמישה מליון איש הם חמישה מליון פעמים איש אחד…

ובינתיים עד שתשתלט על פחדך ותלמד לפחד מבורא שמיים וארץ תדע לך: הפחד הזה שלך והיעדר הנחישות הזו הם לא פוגעים רק בי אלא גם מאיימים לדרדר את כל עם ישראל לאסון!

אני מסיים את ברכת יום ההולדת שלי בברכה לך ולכל האנשים בישראל:

"עם ישראל חי"!
על החתום:
יהונתן פולארד


——————————————————————————–

הערה:
ב-7 לאוגוסט 2003 ציין יהונתן את יום הולדתו ה-49 בכלא ללא שום אור בקצה המנהרה. על-מנת להנציח את האירוע יונתן מעדכן את המכתב ששלח לשרון ביום הולדתו שנתיים לפני כן. השינוי במכתב הוא במספר השנים של יהונתן בכלא וכמו כן הוסיף יהונתן עוד מספר "עדכונים שוטפים" למרות זאת המכתב מובא במלואו והוא רלוונטי היום בדיוק כשם שהיה ביום בו נכתב.

יחד נגשים את החלום של יהונתן!