המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

וושינגטון פוסט: "בני בכלא יותר מדי!"

הלחץ בארצות-הברית לשחרורו של הסוכן הישראלי ג'ונתן פולארד נמשך. היום (שבת) פורסם ב"וושינגטון פוסט" מאמר שכתב פרופ' מוריס פולארד, אביו של ג'ונתן, בו הוא קורא לשחרר את בנו. כותרת המאמר היא: "כלוא יותר מדי זמן". מחר ימלאו 25 שנה למעצרו.

 

האב כתב במאמר: "בחודש הזה לפני 25 שנה, ג'ונתן פולארד, אזרח שעבד באגף המודיעין של הצי, נעצר בחשד להעברת מידע אמריקני מסווג לישראל, מידע הקשור לעיראק, סוריה ומדינות ערביות נוספות, כולל עדויות שסדאם חוסיין מפתח נשק כימי.מאוחר יותר הוא נידון למאסר עולם – האדם היחיד שקיבל עונש חמור כזה עבור ריגול למדינה שהיא בעלת ברית של ארצות-הברית".

 

הוא הזכיר גם את לורנס קורב, שהיה עוזר שר ההגנה האמריקני בזמן מעצרו של פולארד, שפועל לשחררו. הוא כתב כי הבכיר לשעבר פנה לנשיא אובמה כדי שזה יקל בעונשו של פולארד.

 

פרופ' מוריס פולארד כתב עוד כי עוד בדצמבר 1993 פורסם מאמר מערכת בנוגע לקמפיין, הקורא להקלה בעונשו של פולארד. "ראש ממשלת ישראל דאז, יצחק רבין, ניסה לשכנע את הנשיא ביל קלינטון להקל בעונשו של פולארד, שמונה שנים לאחר שנעצר. בקריאה תמכו חברי קונגרס ומנהיגים דתיים". בהמשך הוא הזכיר גם תומכים נוספים בשחרור בנו.

 

האב הזכיר בהמשך המאמר כי מרגלים נוספים נידונו לעונשים הרבה פחות חמורים: "סוכן ה-CIA דיוויד בארנט, שמכר לסובייטים את שמותיהם של 30 סוכנים אמריקנים, נידון ל-18 שנות מאסר והוא יכול להתשחרר אחרי 10 שנים. מייקל ווקר, שגם ריגל עבור הסובייטים, נידון ל-25 שנות מאסר ושוחרר אחרי 15 שנים. וויליאם קאמפילס, סוכן CIA שגם מחר לסובייטים מדריך ללויינים אמריקנים, נידון ל-30 שנות מאסר ושוחרר אחרי 18 שנים". הוא הביא דוגמאות נוספות למרגלים, שנידונו לעונשים קלים בהרבה.

 

פרופ' מוריס פולארד טען כי לא נגרם כל נזק לארצות-הברית מהעברת החומרים. "אין שום דבר שיכול להצדיק מאסר עולם. אפילו קספר ויינברגר – שר ההגנה בממשל רייגן – אמר בראיון בשנת 2002 כי 'עניין פולארד הוא קטן. הוא נעשה גדול מהחשיבות המעשית שלו".

 

בסיום המאמר כתב האב: "המסר עבור מי שמתנגד לשחרורו של פולארד הוא שבזמן שעונשיהם של אלו שחשפו סוכנים אמריקנים הומתק, וכך גם עם כאלו שהעבירו מידע על רכיבי מודיעין אלקטרוניים, נשק מתקדם ודברים נוספים. אבל מקרה של העברת מידע ממדינות ערביות להזהיר את ישראל  – הוא בלתי נסלח. עבור פשעים כמו של האחרים – 25 שנים בכלא לא מספיקות".

 

לסיכום, כתב אביו של המרגל הישראלי: "עצומה הקוראת לחון את ג'ונתן פולארד נמצאת על שולחנו של הנשיא. האם הוא יביא את חוסר הצדק בפרשה זו לסיומה או שהוא יהיה שותף להנצחתה".

 

[ynet]

 

 

יחד נגשים את החלום של יהונתן!