המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

ניחום אבלים: תמר פוגל אצל יהונתן

הממשל האמריקני לא אישר למרגל הכלוא ג'ונתן פולארד להשתחרר להלוויית אביו שנפטר לאחרונה, אך כן אישרו, אולי בעקבות גל הפניות בעניין, ביקור טעון רגשית לאחרונה בין כתלי הכלא השמור.

 

תמר פוגל, מהיישוב איתמר, שאיבדה את הוריה ושלושה מאחיה בטבח הרצחני, פגשה לפני מספר ימים את פולארד, שכלוא בארה"ב למאסר עולם.

 

פוגל הגיעה מלווה בכמה מבני משפחתה, שבימים אלה מבקרים בקהילות יהודיות שונות בארה"ב.

 

המפגש היה רגשי ביותר – בזמן השבעה על משפחת פוגל, שלח פולארד את תנחומיו לתמר ולשני אחיה הקטנים שנותרו בחיים והעניק לכל אחד מהם דובי במתנה. תמר ובני משפחתה הגיעו לבקר את פולארד, שעה שהוא יושב שבעה על אביו.

 

אביו נפטר, ג'ונתן לא שוחרר להלוויה

 

לפני כשבוע, החליט הממשל האמריקני לא לשחרר את ג'ונתן פולארד להשתתף בהלוויית אביו שנערכה במדינת אינדיאנה. בממשל האמריקני העדיפו שלא להגיב – או להגיב בהתעלמות מוחלטת לפנייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביקש מהנשיא ברק אובמה לאפשר לאיש שהורשע בריגול לטובת ישראל ללוות את אביו בדרכו האחרונה. ליחס זהה זכו גם אנשי ארגונים יהודיים שונים בארצות הברית שפנו בנושא לוושינגטון.

 

המסר אכן התקבל בבית הלבן, אבל בסופו של דבר הובא מוריס פולארד, שהלך לעולמו בגיל 95, למנוחות מבלי שבנו הכלוא ילווה אותו.

 

פרופ' קנת מן מהוועד למען פולארד אמר לחדשות 2 באינטרנט כי האמריקנים העדיפו למנוע מפולארד להשתתף בהלוויית אביו, כדי למנוע התעסקות תקשורתית סביב יציאתו להלוויה או למנוע פתח, לעורר ציפייה או דרישה מצד המבקשים את שחרורו של פולארד. מן הוסיף כי אם אכן אלה השיקולים, הרי שמדובר ב"שיקולים לא כשרים".

 

 

 

ערוץ 2: תמר פוגל מבקרת את יהונתן פולארד בכלא האמריקאי

יחד נגשים את החלום של יהונתן!