המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

פרס לאסתר פולארד: פניתי לאובמה בעניין יהונתן פולארד

אחרי שנשיא המדינה, שמעון פרס, התמקד בנאומו בוועידת איפא"ק באיראן – הביעו פעילים למען שחרורו של המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד אכזבה מכך שהנשיא לא הזכיר את שמו. אך היום (ב') התברר כי בפגישה בין פרס לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הוא ביקש לשחרר את פולארד.. פרס הבטיח לאסתר פולארד: "פניתי לאובמה בעניין בעלך, מקווה שישוחרר". גם ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור להעלות בקשה דומה בפגישתו עם אובמה.

אסתר פולארד, הביעה תקווה כי פנייתו של הנשיא הישראלי תוביל לתזוזה גם בקרב הנשיא האמריקני. "אני פונה בקריאה מעומק לבי לנשיא אובמה, אנא שמע את קולותיהם של אינספור בכירים אמריקנים ואת קולו של העם בישראל, אנא קצוב את עונשו של יהונתן ושחרר אותו לאלתר – זו תהיה מדליית חירות אמיתית שכולנו מחכים לה", היא קראה, בעקבות הודעת אובמה על הענקת "מדליית החירות" הנשיאותית לפרס עצמו.

"כמי שנושא את דגל ערכי הצדק וזכויות האדם, אני מקווה ומתפללת שתחליט להיענות בחיוב ולהעניק לבעלי את שארית חייו כאדם חופשי על מנת שנוכל לשקם יחד את מה שנותר מחיינו", הוסיפה.
 
במקביל, לפני פגישת נתניהו-אובמה החלו ארגונים אמריקנים בהפצת סרטון שבו נראים אנשי ממשל, ביטחון ומשפט מהשורה הראשונה הקוראים לשחרורו של פולארד.

בין הבכירים המופיעים בסרטון ניתן למצוא את מזכירי המדינה הנרי קיסינג'ר וג'ורג' שולץ, ראש ה-CIA לשעבר ג'יימס וולסי ואף מקורבים של הנשיא אובמה כגון רוברט וקסלר ובכיר התנועה הרפורמית הרב דיוויד ספרסטיין.

 

לצפיה בסרטון: http://www.youtube.com/watch?v=5e_OqB0lQeM&feature=youtu.be

 

גורמים בקונגרס שצפו בסרטון הגדירו אותו "מדהים ועוצמתי" והביעו תקווה שהפצתו תסייע להביא לקציבת עונשו של פולארד על-ידי הנשיא האמריקני.

 

יחד נגשים את החלום של יהונתן!