המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

אסתר פולארד בכתה אצל פרס: "לא רוצה להפוך לאלמנה"

מצבו הבריאותי אינו סובל דיחוי- אפעל במהירות מול הממשל האמריקאי, אמר הנשיא.
"אסור שפולארד יחזור מביה"ח לכלא", אמרה אסתר. אלפים ממשיכים לחתום על העצומה להצלת פולארד, על מנת לחזק את הנשיא פרס לפעול בדחיפות להצלתו.
 

כשדמעות בעיניה, נפגשה בצהריים אסתר פולארד,  עם נשיא המדינה שמעון פרס במשכנו. מצבו הרפואי של יהונתן פולארד הידרדר, והוא הועבר מבית הסוהר לבית חולים. הנשיא ניסה להרגיע אותה, אמר שבכוונתו "לפעול במהירות" בנושא, וייתכן שיוציא בקשה רשמית לנשיא אובמה עוד הערב.

 

בפתח הפגישה, אמר פרס לפולארד כי הוא "מאוד מוטרד ומודאג מהידיעות האחרונות על בריאותו של יונתן. זכות יסוד שלי כנשיא היא להיות שליח מצווה ולפעול בכל הכלים העומדים ברשותי מול הממשל האמריקאי כדי להאיץ את שחרורו. בכוונתי לפעול במהירות", הצהיר.

 

פרס אמור לקבל ביוני את "מדליית החירות" מנשיא ארצות הברית ברק אובמה, ולאחרונה התגברו הקולות בציבור וגם בקרב חברי הכנסת, לקרא לו לנצל את המעמד ולפעול לשחרור פולארד. "כנשיא מדינה החותם בעצמו על חנינות לאסירים בישראל, אחד מהשיקולים המרכזיים בהחלטתי הוא מצבו הבריאותי של האסיר", אמר לפולארד, "וזה יהיה אחד הנימוקים העיקריים שאעביר לנשיא אובמה, מאחר ומדובר בשיקול הומניטרי מוסרי כבד משקל לאור מצבו הבריאותי הקשה".

 

 

 אסתר פולארד, פרס וח"כ אורי אריאל, היום בבית הנשיא (צילום: אורי לנץ, פלאש 90)

    

אסתר פולארד אמרה לנשיא "כבוד הנשיא, הזמן הולך ואוזל. אני יודעת שאין אפשרות להקדים את פגישתך עם אובמה אך אינני ישנה בלילות. אני פונה אליך כאשתו של פולארד על מנת שתפעיל את השפעתך מאחר שאינני רוצה להיות אלמנתו. אין לאף אחד בישראל כבוד ומעמד כמו שלך בוושינגטון ואני מבקשת שתפעיל השפעה נדירה זו במקרה של יונתן. כוחותיו של יונתן אוזלים ואינני יודעת מה יקרה בפעם הבאה שאקבל שיחת טלפון המבשרת על בעיותיו הרפואיות."

 

פולארד עדכנה את הנשיא כי על פי דיווחים שקיבלה הלילה יונתן עדיין נאבק להחלמתו בבית החולים וצוות הרופאים מנסה לייצב את מצבו. פולארד הדגישה כי חשוב לפעול לכך שבעלה לא יוחזר לבית הכלא ואמרה כי חזרתו לבית הכלא משמעותה גזר דין מוות. פולארד המשיכה ואמרה "אני מבקשת שתפנה היום לנשיא אובמה על רקע הומניטרי ותבקש ממנו שלא יחזור לכלא."

 

יו"ר השדולה בכנסת, חבר הכנסת אורי אריאל, אמר לנשיא "אני מגיש לך כבוד הנשיא מכתב המיועד לנשיא אובמה ובו 81 חתימות של חברי כנסת הקוראים לו לשחרר את יונתן פולארד. נודה לך מאד אם תעביר מכתב זה בפגישתך עם אובמה בחודש יוני הקרוב. "

 

חברת הכנסת רונית תירוש פנתה לנשיא ואמרה "ב-96' הענקת אזרחות ישראלית ליונתן פולארד והוכחת במעשה זה כי כל ישראל ערבים זה לזה. החתימות במכתב שאנו מגישים לך חוצות מפלגות ומשקפות את רצון כל העם בישראל המצפה לשחרורו של פולארד."

 

בסיום הפגישה הודו אסתר פולארד וראשי הוועד לנשיא המדינה על נכונותו להפעיל את מלא כובד משקלו לשחרורו של יונתן פולארד.

 

מוקדם יותר הבוקר נפגש הנשיא עם מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הראשון לציון הרב עובדיה יוסף שליט"א,

שהפציר בנשיא לנצל את קשריו ולעשות הכל כדי להציל את יהונתן פולארד. 

 יחד נגשים את החלום של יהונתן!