המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

שרים בממשלה: "זה הזמן לשחרר את פולארד"

לפני ישיבת הממשלה השבועית אמרו כמה שרים כי ההאזנה שביצעה ארצות-הברית לראשי הממשלה ולשר הביטחון אינה לגיטימית. כמה שרים קראו לשחרורו המיידי של יונתן פולארד. נתניהו: "אנחנו לא זקוקים לאירוע מיוחד כדי לדון בשחרורו"

בעקבות החשיפה בסוף השבוע, לפיה ארצות-הברית צותתה לראשי הממשלה אהוד אולמרט ובנימין נתניהו ולשר הביטחון לשעבר אהוד ברק, הגיבו כמה שרים לדברים. חלק מהשרים ציינו כי בעקבות ההתפתחויות "זה הזמן לשחרר את פולארד" וגם ראש הממשלה התבטא בנושא בפתח ישיבת הממשלה.

 

נתניהו אמנם לא התייחס ישירות לדיווחים על הציתותים אך אמר בעניינו של המרגל הישראלי כי "אנחנו לא זקוקים לאירוע מיוחד כדי לדון בשחרורו של יונתן פולארד, אני עוסק בזה עם כל נשיאי ארה"ב, לרבות עם הנשיא אובמה כל הזמן כולל בזמן הזה. אנו מקווים שייווצרו נסיבות שיאפשרו לנו להחזיר את פולארד הביתה, הדבר הזה איננו מותנה ואיננו קשור באירועים האחרונים, אף על פי שנתנו את דעתנו בהתפתחויות הללו".

 

השר לנושאים אסטרטגיים, יובל שטייניץ, אמר בהתייחסו לדיווחים על ציתותים לבכירים ישראלים: "אנחנו לא עוקבים אחרי נשיא ארצות-הברית, הבית הלבן או שר ההגנה האמריקני. אנחנו צריכים להגיע להסדרה עם ארצות-הברית".

 

שטייניץ אמר לפני פתיחת ישיבת הממשלה השבועית כי בישראל לוקחים בחשבון "שכולם רוצים לעקוב אחרינו". הוא אמר כי "זה לא לגיטימי" לעקוב אחרי בכירים ישראלים והוסיף שלישראל יש ברית מודיעינית עם ארצות-הברית. "מעקב אחר ראש הממשלה ושר הביטחון – לא מקובל עלינו".

 

שר המדע, יעקב פרי, שכיהן בעבר כראש השב"כ אמר כי הוא מקווה שהאמריקנים לא מצאו הרבה חומר מודיעיני. "זה לא לגיטימי. בהחלט לא", הוא אמר.

 

כמה שרים אמרו כאמור כי זה הזמן לשחרר את המרגל הישראלי, יונתן פולארד, הכלוא בארצות-הברית כמעט שלושה עשורים. שר התיירות עוזי לנדאו אמר: "אני חושב שבין בעלי ברית צריכה להיות התנהלות אחרת, אני חושב שאם יש זמן בולט מאי פעם שצריך להחזיר את פולארד לכאן – זה הרגע".

ynet

יחד נגשים את החלום של יהונתן!