המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

פרס: אבקש מאובמה לשחרר את פולארד

פרס: מצווה לבקש מאובמה לשחרר את פולארד

נשיא המדינה קיבל לידיו עצומה שעליה חתמו 106 חברי כנסת, הקוראת לשחרורו של יהונתן פולארד. פרס אמר: "לכבוד הוא לי להביא בפני נשיא ארצות הברית הסכמה כה רחבה של הכנסת. אני רואה בזאת זכות וחובה".

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, קיבל לידיו עצומה שעליה חתמו 106 חברי כנסת, הקוראים לשחרורו של יהונתן פולארד. בפגישה עם חברי הכנסת נחמן שי ואיילת שקד, העומדים בראש השדולה לשחרור פולארד, הבטיח פרס להעביר את העצומה לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה. הנשיא הבטיח לבקש ממנו לשחרר את פולארד מהכלא: "כבוד הוא לי להיות חלק ממצווה חשובה זו של חברי הכנסת ושל העם כולו".

 

שחרור פולארד: "הנושא היחיד עם קונצנזוס"

 

בפתח הפגישה הגיש ראש השדולה, ח"כ נחמן שי, את העצומה שעליה חתמו בין היתר גם 18 שרים. "המכתב מיועד לנשיא ארצות הברית ברק אובמה ואני מקווה כי תעביר אותו ותתייצב בראש המאמצים המגוונים בארץ ובעולם לשחרור פולארד. בקשתנו פשוטה וחשובה: לשחרר את יונתן פולארד". ח"כ שקד הוסיפה: "שחרור יונתן פולארד הוא עניין לאומי, כל חברי הכנסת, כולל חברי הכנסת הערבים מסכימים עליו, זהו הנושא היחידי שיש לגביו קונצנזוס מוחלט". ראשי השדולה הוסיפו כי נוצרה הסכמה בכנסת מקיר לקיר לשחרורו של פולארד מטעמים הומניטריים.

 

נשיא המדינה פרס אמר: "לכבוד הוא לי להביא בפני נשיא ארצות הברית הסכמה וכה רחבה של הכנסת. כנשיא מדינה זהו תפקידי המובהק להביע קונצנזוס כה רחב לידי ביטוי, אני אעשה זאת בגאווה ורואה בזה חובה וזכות. העליתי את הבקשה לשחרר את יונתן פולארד כבר מספר פעמים בפני נשיא ארצות הברית ברק אובמה ונשיאי ארצות הברית הקודמים לו ואיני זוכר הסכמה כמעט בכל נושא אנושי או פוליטי שהביאה לתמיכה כה מרובה כה מגוונת של כל המפלגות, כל ההרכבים שיש בכנסת. כבוד הוא לי להיות חלק ממצווה חשובה זו של חברי הכנסת ושל העם כולו. בכוונתי להעביר את העצומה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה".

 

יו"ר הוועד למען פולארד אפי להב הוסיף: "כמי שביקר את יונתן פולארד בכלא בארצות הברית, מול המציאות שראיתי אני יכול לומר כי מצבו הבריאותי של יונתן קשה ביותר, שעון החול אוזל ואולי כבר אזל. אני מודה לך על כל שעשית ועדיין עושה ולחברי הכנסת ועם ישראל על התמיכה הרחבה".

הנשיא פרס עם חברי הכנסת שי ושקד (צילום: חיים צח, לע"מ)

 

ynet

יחד נגשים את החלום של יהונתן!