המאבק לשחרור פולארד 35 שנה!

יהונתן פולארד הכניס ספר תורה לקבר יוסף

א' באייר תשפ"א  13/04/21

יהונתן פולארד נכנס הלילה (שני) לקבר יוסף שבשומרון לתפילה מרגשת במיוחד.

פולארד, מלווה ברעייתו אסתר ובראש מועצת שומרון יוסי דגן, הגיע למקום כשבידיו ספר תורה שכתב באמצעות שליח בכספו כבר לפני 12 שנים כשהיה בכלא וייעד אותו עבור קבר יוסף.

הלילה הוא זכה להכנסת ספר התורה עליה חלם במשך שנים בכלא.

הכנסת ספר התורה התקיימה בהשתתפות הרב שמואל אליהו רבה של צפת שאביו הרב מרדכי אליהו זצ"ל ליווה את פולארד במשך שנים, הרב אליקים לבנון רב השומרון, סגן ראש המועצה האזורית שומרון דוידי בן ציון ופעילים רבים שפעלו לאורך השנים לשחרורו של פולארד מהכלא.

במהלך האירוע אמר פולארד: "אני מרגיש חיבור אישי מאוד למקום הזה וליוסף הצדיק שקבור בו ולכל מה שעבר עליו. אני מביא את ספר התורה הזה לקבר יוסף, ספר תורה שנכתב מהכלא במיוחד עבור קבר יוסף. כשהייתי בכלא, הסוהרים נהנו להשפיל אותי כשהיו שואלים אותי אם אני חושב שאי פעם אגיע הביתה. תמיד עניתי באותה דרך. הייתי שואל, 'האם אתה מאמין באלוקים?' ורובם היו אומרים כן. ואז הייתי מוסיף ושואל: 'האם אתה חושב שאלוקים יכול לחולל ניסים?' והם היו אומרים ברור. והנה אנחנו כאן".

"אותו סיפור מתייחס לספר התורה הזה. אני אשאל אתכם האם אתם מאמינים באלוקים ואתם תגידו כן. אני אשאל האם אתם מאמינים בניסים ואז תגידו כן. בספר התורה הזה נשתמש לא רק אנחנו אלא גם הדורות הבאים שלנו. לכן על כולנו לתת את אותה ההבטחה לספר התורה. אנחנו מבטיחים להביא את ספר התורה הזה באופן קבוע לקבר יוסף ולראות שמשתמשים בו בכל יום ויום בארצנו המובטחת", הוסיף.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "כמו יוסף הצדיק גם אחינו יהונתן היה בבור כי עמד על הערכים שלו. כמו יוסף הצדיק אחינו יהונתן שוחרר. כמו יוסף הצדיק ערכיך מובילים את עם ישראל. ההגעה שלך לכאן להכנסת ספר התורה היא גם האמירה שלנו והמחוייבות שלנו כלפי יוסף הצדיק, שצריך לצאת משביו, להחזיר את השליטה כאן ואת דגל ישראל להתנופף מעל הקבר".

"במעשיו הציל פולארד את עם ישראל ושילם על כך מחיר אישי כבד מאוד. אנחנו מעריכים מאוד ומוקירים מאוד את פועלו של פולארד ורעייתו אסתר למען עם ישראל. הרגשנו באירוע הזדהות עמוקה מאוד בין שני ענקים – יוסף הצדיק ויהונתן פולארד – שהיו בבית האסורים ונשכחו על ידי אחיהם. כל מה שנאמר וכל מה שנעשה עבורו הוא כאין וכאפס לעומת המחיר שהוא שילם עבור עם ישראל כולו".

הרב שמואל אליהו אמר באירוע, "כתוב: מבית אסורים יצא למלוך. אם אבי עליו השלום היה עכשיו איתנו, היה מברך אותך יונתן 'מבית אסורים יצא למלוך'. יהי רצון במהרה בימינו אמן".

הרב אליקים לבנון ציין כי "בזכות יוסף הצדיק, זכותו מגנה על כל עם ישראל וארץ ישראל, משיח בן יוסף יסיים את תפקידו וממנו נגיע למשיח בן דוד במהרה. ברוכים הבאים משפחת פולארד למשפחת השומרון. המשיכו בחיים טובים במדינת ישראל".

ראש המועצה האזורית שומרון הודה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, לרב סרן עזריאל פרלמן קצין ההגמ"ר ולחיילים שליוו את הכניסה לקבר יוסף וכן למתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון בראשות נתנאל שניר.

לכתבה בערוץ 7 

יחד נגשים את החלום של יהונתן!